اپل MACOS MONTEREY

اپل macOS Monterey 

اپل macOS Monterey اپل ساعاتی قبل در کنار رونمایی از چیپست‌های M1 پرو و M1 مکس و نسل جدید مک‌بوک پرو، اعلام کرد که macOS Monterey در تاریخ ۲۵ اکتبر (۳ آبان) برای عموم کاربران منتشر می‌شود. از بین ویژگی‌های جدید نسخه‌ی جدید macOS می‌توانیم به بهبودهای صورت گرفته برای فیس‌تایم اشاره کنیم.

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های آن Universal Control نام دارد که به کاربران اجازه می‌دهد بدون هیچ دردسری بین آیپد و مک فایل‌های مختلفی را جابه‌جا کنند و همچنین از طریق کیبورد مک‌بوک می‌توانند درون آیپد متن بنویسند. اپل در بیانیه‌ی خبری مربوط به نسل جدید مک‌بوک پرو نوشته که ویژگی‌های جدید مربوط به فیس‌تایم و افزایش هماهنگی بین آیپد و مک به‌زودی برای کاربران ارائه می‌شوند.

علاوه بر قابلیت‌های ذکر شده، تعدادی از ویژگی‌های جدید iOS 15 مانند Live Text و Focus Modes هم راهی نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل macOS شده‌اند. روی هم رفته این سیستم‌عامل تفاوت خاصی با نسل قبلی ندارد و اپل برای توسعه‌ی آن بیشتر به پشت صحنه و افزایش پایداری آن توجه نشان داده است. طبق اعلام اپل، این سیستم‌ها می‌توانند macOS Monterey را دانلود و نصب کنند؛

منبع: The Verge