فیسبوک نام خود را به متا تغییر داد

فیسبوک نام خود را به متا تغییر داد

فیسبوک نام خود را به متا تغییر داد مارک زاکربرگ دقایقی قبل در جریان رویداد Connect اعلام کرد که نام جدید این شرکت «متا» (Meta) است. او می‌گوید که نام فیسبوک تمام فعالیت‌های این شرکت را پوشش نمی‌دهد و فقط به یک محصول اشاره دارد. اما حالا مارک زاکربرگ می‌خواهد به‌عنوان مدیرعامل یک شرکت متاورس دیده شود.

در رابطه با متاورس تعریف‌های متفاوتی وجود دارد اما مدیران این شرکت می‌گویند متاورس مجموعه‌ای از فضاهای مجازی است که شما می‌توانید با سایر افرادی که در یک فضای فیزیکی در کنار شما حضور ندارند به خلق محتوا و گشت‌و‌گذار بپردازید.

زاکربرگ همچنین مالک نام کاربری Meta در توییتر و سایت meta.com است که با مراجعه به این آدرس، راهی فیسبوک می‌شوید. روی هم رفته فیسبوک با تغییر نام خود می‌خواهد بر روی خلق یک متاورس تمرکز کند. چند ماه قبل او در جریان مصاحبه‌ای گفت که قصد دارد دیدگاه مردم را عوض کند تا فیسبوک صرفا به عنوان یک شرکت فعال در حوزه‌ی شبکه‌های اجتماعی شناخته نشود.

طی هفته‌های اخیر، فیسبوک به دلیل افشای اسناد داخلی و همچنین سخنان یکی از مدیران این شرکت با مشکلات و چالش‌های زیادی روبه‌رو شده است. از بین این حواشی می‌توانیم به آسیب‌های اینستاگرام بر وضعیت روحی و روانی نوجوانان اشاره کنیم. همچنین نهادهای نظارتی هم فشار بر روی این شرکت را افزایش داده‌اند.

به نظر می‌رسد مانند گوگل که در سال ۲۰۱۵ با خلق شرکت آلفابت زیر نظر آن قرار گرفت، فیسبوک هم با ایجاد برند متا می‌خواهد چنین کاری انجام دهد و شبکه اجتماعی فیسبوک در کنار اینستاگرام، واتساپ و هدست‌های واقعیت مجازی Oculus زیر سایه‌ی متا قرار می‌گیرند.

 

منبع: MacRumors